rázová kladiva, charpyho kladiva

Modifikace Rázových kladiv řady CHK do 450J

 

Naše síla tkví ve vynalézavosti, zaujetí a individuálním přístupu ke každému projektu. Toto všechno jsme prokázali při modifikaci našich rázových Charpyho kladiv řady CHK s nominální energií do 450J, kde jsme s naším vývojovým týmem značně zredukovali samotnou hmotnost, upravili materiálovou typologii a rozměry tak, abychom našim zákazníkům nabídli řešení přesně na míru.

Naše Rázová kladiva řady CHK do 450J patří díky své přesnosti, spolehlivosti, ergonomickému uspořádání a originalitě mezi světovou technologickou špičku v oblasti rázových zkoušek metodami Charpy, IZOD, Dynstat, Brugger a rázové zkoušky v tahu dle norem EN, ISO, ASTM, DIN a GOST.

Rázová kladiva jsou vyráběná v několika modifikacích a jsou navržena tak, aby ve spojení s integrovaným dotykovým LCD monitorem a plnohodnotným PC se softwarem IMPACTTest plně vyhovovala obsluze stroje.

Hlavní výhody a vlastnosti Rázových kladiv řady CHK 450J:

  • Modifikace rázových kladiv s INSTRUMENTACÍ dle EN ISO 14556 a NASTAVITELNÝM ÚHLEM
  • Integrovaný LCD monitor do rámu stroje s plnohodnotným PC a software IMPACTTest
  • Automatická detekce použitého beranu a zkušebního břitu spojená s rychlou výměnou.
  • Vysoká tuhost a mechanická odolnost stroje při nárazu spojená s ergonomii na vysoké úrovni
  • Přeražení vzorku do 5 sekund po vyjmutí z chladícího média dle norem EN ISO 148-1 a ASTM E 23
  • Automatický zdvih ramene do 5 sekund s elektronickým dojezdem do základní polohy.
  • Tunel pro automatické odebírání přeražených vzorků s vysokou účinností až 95%
  • Ochranný bezpečnostní kryt z ITEM profilů a polykarbonátu s vysokou bezpečností EN ISO 13849-1 / 2
  • Možnost řízení stroje o různé, teplotní komory, robotická pracoviště, betonový podstavec, atd.

LABORTECH s.r.o.  …Od vývoje po realizaci…

100.  výročí zvniku československého státu

… je výročím českého materiálového testování…

 Dne 28. října jsme si všichni připomněli dlouho očekávané 100. výročí Dne vzniku samostatného Československého státu, a ani my z LABORTECH s.r.o. nechceme na tuto událost opomenout. Rádi bychom připomenuli a vyzdvihli nejen pocity národní hrdosti a češství z dob samotného vzniku státu, ale také samotný vývoj a dobový kontext v oblasti materiálového Inženýrství a mechanického zkušebnictví.

V dobách tzv. První republiky a především okolo roku 1924, kdy zejména proces Industrializace v nově vzniklém Československu, dosahoval největšího rozmachu v oblastech textilního, obuvnického, sklářského, zbrojního a železničního průmyslu. V této době také docházelo k rozvoji a objevům u mechanického testování materiálů, např. u měření tvrdosti materiálů (L. Smith a George E. Sandland) či vzniku tzv. Creep testů-dlouhodobého zatěžování materiálů např. v různých teplotních podmínkách a samozřejmě silný rozvoj Charpyho rázových zkoušek.

Díky těmto objevům, jež přicházely zejména ze západní Evropy a Spojených států, a kde také vznikaly společnosti zabývající se výrobou zkušebních strojů se specializací na dané typy zkoušek, mohly tehdejší Československé společnosti započít svou vlastní vývojovou činnost v daných segmentech průmyslu a ve 20. letech minulého století daly také v Československu vzniku prvním výzkumným a zkušebním ústavům, jež se zabývaly např. zkoušením hmot a stavebních konstrukcí.

V období 2. světové války, byl prakticky celý Československý průmysl a sním spojené mechanické zkoušky, zejména pak ty dynamické v tahu, tlaku, krutu a ohybu modifikovány pro potřeby zbrojařského průmyslu. Značným rozvojem procházely také Rázová kladiva a s nimi spojené zkoušky aplikovány na těžkou vojenskou techniku.

Po druhé světové válce zaznamenaly značného rozvoje tzv. trhací stroje, které byly modifikovány nově na zkoušky plastového materiálu a upravovány na elektro-mechanické zkušební stroje.

Od 70. a 80. let zaznamenaly zkušební systémy, zejména pak zkušební linky postoupnou automatizaci zkušebního procesu, který se o dvacet let později přerodil k úplně automatizovaným či robotickým zkušebním jednotkám.

Takto ve velice krátkém přehledu jsme Vám poskytli informace 100letého vývoje českého zkušebnictví, jež dal také možnost vzniku naší firmy, která je jediným ryze českým vývojářem a výrobcem zkušební techniky a automatizace.

 V naší práci cítíme odkaz našich předků a zároveň míru zodpovědnosti jejich poznatky nadále rozvíjet a vyvíjet nové, jež poslouží zase dalším generacím, aby i oni mohli být hrdí na to, co jsme vykonali…

                                   LABORTECH s.r.o.

V měsíci Září jsme vyzkoušeli plno nevšedních aktivit. Měli jsme tu příležitost podpořit a zúčastnit se několika zajímavých sportovních akcí. Tímto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za úžasnou organizaci a atmosféru na běžeckém závodě Opavské Míle 2018, jehož jsme současně hrdým sponzorem, a na kterém se nám hned v našem prvním ročníku v soutěži firem podařilo umístit na krásném 3. místě. Tímto děkujeme a těšíme se zase na další ročník! 

Dále jsme se zúčastnili Vědecké konference v polském Krakově, kde jsme s účastníky probírali a diskutovali o Nových metodách ve slevárenství a současně jim představili naše Nové produktové portfolio. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit této ojedinělé akce Světového měřítka a současně přispět a vyslechnout si nové a zajímavé poznatky.

V neposlední řadě bychom se s Vámi chtěli podělit o naše současné Novinky. Protože naše zkušební systémy svým významem dalece přesahují svou činnost, a to tím, že pomáhají zajistit bezpečnost lidských životů,jsme se rozhodli, že pro Vás připravíme firemní video, ve kterém Vám našima očima představíme význam naší práce a proč je tak důležitá. Zde se můžete podívat na fotografie ze samotného natáčení.